Jarosławska Karta Miejska
Dołącz do ponad 1000 użytkowników, którzy wyrobili już Jarosławską Kartę Miejską. Wystarczy pobrać aplikację, odwiedzić stronę internetową lub złożyć wniosek w formie papierowej.
Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch oraz Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki zapraszają od 17 sierpnia na V Jarosławskie Dni Sztuki. Przez tydzień w programie artystycznych wydarzeń zaplanowano koncerty, warsztaty, wystawy, projekcje. Zapraszamy do udziału w jubileuszowej edycji!
Tematem przewodnim V Jarosławski Dni Sztuki będzie „Kanon czy bunt? Korelacje.”
PROGRAM V JAROSŁAWSKICH DNI SZTUKI
17-23 SIERPNIA 2023
17 sierpnia (czwartek)
18 sierpnia (piątek)
19 sierpnia (sobota)
20 sierpnia (niedziela)
21 sierpnia (poniedziałek)
22 sierpnia (wtorek)
23 sierpnia (środa)
17-23 sierpnia
Zapraszamy!
* W razie niepogody koncerty i występy zaplanowane w plenerze odbędą się w sali widowiskowej JOKiS, Plac A. Mickiewicza 6.
Organizatorzy: Burmistrz Miasta Jarosławia, Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki
Partnerzy: Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Jarosławiu
Kanon czy bunt? Korelacje - inspiracją dla stworzenia motywu przewodniego tegorocznych Jarosławskich Dni Sztuki jest pierwszy jubileusz imprezy. Organizacja piątej edycji wydarzenia stanowi pretekst do przyjrzenia się przeszłości za pomocą sztuki, podkreślenia i przeanalizowania jej roli w kształtowaniu współczesności. Ideą tworzenia programu przedsięwzięcia jest nieustanny upływ czasu, a wraz z nim przemijanie estetyk i nurtów. Uznane powszechnie kanony wypiera bunt artysty i chęć tworzenia nowego stylu. „Tradycyjne” modele twórczości artystycznej nieustannie zastępowane są przez nowe, eksperymentalne formy, które z czasem same stają się nową „klasyką”. Pozorna granica między kanonem i buntem w sztuce nie wyklucza ich wzajemnego oddziaływania, a w konsekwencji obserwowanych korelacji. Program dni sztuki składa się z wydarzeń artystycznych, które zawierają elementy zarówno tradycyjnych, jak i eksperymentalnych form ekspresji twórczej, aby przełamać przekonanie o „nudnej i przestarzałej” sztuce klasycznej oraz „niedostępnych i trudnych” współczesnych formach kreacji.