wtorek 13.12.2022
Przysięga wojskowa

10 grudnia w Jarosławiu odbyła się przysięga 96 żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej. Wcześniej ukończyli miesięczne szkolenie podstawowe w 16 Batalionie Saperów i 14 Dywizjonie Artylerii Samobieżnej.

Przysięga wojskowa to święto dla składających ją żołnierzy, a również bardzo ważny dzień dla instruktorów, którzy przez ostatnie cztery tygodnie nie szczędzili wysiłku, aby jak najlepiej wyszkolić swoich podopiecznych. To również święto dla rodzin i najbliższych, którzy będą towarzyszyć żołnierzom w tej uroczystości.

Wojskowe ślubowanie złożyło 96 żołnierzy-ochotników. Uroczystość w Jarosławiu rozpoczęło podniesienie na maszt flagi państwowej i odegranie Mazurka Dąbrowskiego. W dalszej części uroczystości nowi żołnierze powtórzyli słowa żołnierskiego ślubowania, kilku z nich złożyło ślubowanie na sztandar. W wydarzeniu wziął udział reprezentujący Burmistrza Miasta Jarosławia zastępca burmistrza, Dariusz Tracz.Uroczystość w Jarosławiu zakończyła defilada nowych żołnierzy-ochotników.

Fot. 14 Dywizjon Artylerii Samobieżnej