środa 3.08.2022

193 osoby skorzystały 2 sierpnia z bezpłatnych badań i porad prowadzonych w Jarosławiu w ramach akcji "Ulica zdrowia".

W każdy pierwszy wtorek miesiąca tego roku (w okresie wiosenno-jesiennym) na ulicy Grodzkiej można zasięgnąć porad specjalistów i wykonać bezpłatnie podstawowe badania: m.in. ciśnienia krwi i poziomu cukru. Akcja będzie prowadzona do października.

Natomiast przez cały rok, co miesiąc, przyjeżdża do naszego miasta krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, w którym można oddać krew. Gościł u nas we wtorek 2 sierpnia, zgłosiły się 22 osoby, krew pobrano od 10 osób. Kolejna wizyta zaplanowana jest na 6 września. Krwiobus będzie, jak dotychczas, stacjonował na terenie MOSiR.