piątek 2.07.2021

Projekt „Jaroslove – z miłości do ludzi” otrzymał dofinansowanie na kwotę 3,5 mln euro w ramach Programu Rozwój Lokalny, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

W czwartek, 1 lipca br., podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w sali lustrzanej CKiP Burmistrz Waldemar Paluch odebrał symboliczny czek na kwotę przeszło 3,5 mln euro (15 mln zł) .

"Ogromnie się cieszę, że Miasto zyskało tak duże wsparcie finansowe, które z pewnością podniesie jakość życia jarosławian, pomoże nam zadbać o środowisko naturalne, jakość powietrza, tereny zielone itp. Dziękuję Wszystkim, którzy pracowali nad przygotowaniem naprawdę dużego projektu „Jaroslove – z miłości do ludzi”, przede wszystkim zespołowi, którym kierowała dyrektor Biura Strategii i Pozyskiwania Funduszy Edyta Pytko. Dziękuję raz jeszcze Pani Minister Annie Schmidt za aktywne działania wspierające nasz projekt, które bardzo pomogły nam pozyskać tak potrzebne środki na rozwój naszego miasta. Dziękuję Panu Ministrowi Waldemarowi Budzie za efektywne rozmowy z partnerami z Norwegii, skutkiem których był możliwy taki podział środków, aby mogła je otrzymać większa grupa beneficjentów, a wśród nich właśnie Jarosław" - podkreślał burmistrz Waldemar Paluch.

Jarosław znalazł się w gronie 29 miast, które otrzymały dofinansowanie.Całkowity budżet Programu to 117,6 mln euro. 3,5 mln zł z tej puli trafi do Jarosławia.

Celem programu pn. Rozwój Lokalny jest wzmocnienie spójności społecznej i gospodarczej poprzez podniesienie jakości życia dla wszystkich mieszkańców (w tym grup defaworyzowanych) i użytkowników średnich i małych miast. Ponad 200 miast wzięło udział w I etapie programu, do II dostały się 53 miasta, w tym Jarosław. Spośród tych natomiast dofinansowanie otrzymało 29 miast.

TVP3 Rzeszów o konferencji prasowej w Jarosławiu

"Życie Podkarpackie" o 15 mln na inwestycje w Jarosławiu

Nasze Miasto Jarosław (Dzieje się w Jarosławiu) o dobrej wiadomości dla mieszkańców

"Ekspres Jarosławski" o dofinansowaniu