Ambasada Ukrainy w Polsce informuje o możliwości nawiązania współpracy międzyregionalnej z Dnipropetrowską Obwodową Radą na Ukrainie.

Obwód Dnipropetrowski odgrywa ważną rolę w gospodarce Ukrainy, wytwarzając prawie 14% PKB według wskaźnika krajowego i zajmuje drugie miejsce po Kijowie. Region jest największym ośrodkiem przemysłowym dysponującym wysoko wykwalifikowanymi specjalistami, posiada rozwiniętą infrastrukturę i znaczny potencjał środowiskowy do współpracy gospodarczej. W regionie nadal działa prawie 1000 firm z inwestycjami zagranicznymi, które są naszymi niezawodnymi partnerami i wspierają stabilność gospodarczą.

Pomimo to, że wojna na pełną skalę trwa, Dnipropetrowska Obwodowa Rada ma już portfel projektów dla odbudowy oraz inicjatyw biznesowych, mających na celu zaangażowanie partnerów i inwestorów, które są prezentowane na portalu internetowym www.dia.dp.gov.ua

W załączeniu informacje o inwestycyjnych możliwościach regionu (Investment Guide obwodu Dnipropetrowskiego w języku angielskim). Dla wygody oferowana jest interaktywna wersja Guidu https://www.guide.dia.dp.ua

• Pobierz Investment_Guide_2023-2024 (1).pdf